"Neskubėk teisti, skubėk suprasti."
Seneka 
foto
  • Įmonės kreditoriai – tai turintys teisę reikalauti iš įmonės įvykdyti prievoles ir įsipareigojimus fiziniai ir juridiniai asmenys.

  • Jeigu su Jumis neatsiskaitė laiku, pasidomėkite skolininko mokumu. Viešai pateikta informacija leidžia daryti išvadas apie verslo subjekto finansinę būklę. Apie įsiskolinimą VSDFV (Sodrai) informaciją rasite svetainėje www.rekvizitai.lt.  Čia taip pat galite matyti  Creditinfo Lietuva teikiamus bendrus įmonės kreditingumo rodiklius. Už nedidelį mokestį VĮ Registrų centras savitarnos sistemoje www.registrucentras.lt/savitarna galima gauti bet kurios įmonės metines finansines ataskaitas.  Turėdami balanso skaičius, galėsite patikrinti įmonės mokumą ir bankroto tikimybę.

  • Greita paieška dėl įmonei iškeltos bankroto bylos Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos svetainėje

  • Teisme iškėlus bankroto bylą, kreditoriai turi teisę per teismo nustatytą laikotarpį perduoti administratoriui savo reikalavimus ir kartu pateikti juos pagrindžiančius dokumentus, taip pat nurodyti, kaip įmonė yra užtikrinusi šių reikalavimų įvykdymą. Kreditoriniame reikalavime būtina nurodyti savo kontaktinę informaciją (adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ir kt.) bei atsiskaitomosios banko sąskaitos numerį. Jeigu dėl pateisinančių priežasčių praleidote nustatytą terminą finansiniam reikalavimui pateikti, galite kreiptis į teismą su prašymu atnaujinti šį terminą ir įtraukti Jus į kreditorių sąrašą. Plačiau apie kreditorių teises bankroto procedūros metu skaitykite čia (21 str.). Plačiau apie kreditorių reikalavimų tenkinimo eilę ir tvarką skaitykite čia (35 str.).

  • Jeigu sudarėte darbo sutartį su nemokia įmone, prarandate teisę į išmokas iš Garantinio fondo lėšų. Svarbu žinoti, kad išmokos iš Garantinio fondo lėšų yra mokamos tik vieną kartą. Į kito asmens sąskaitą lėšos gali būti pervedamos tik administratoriui pateikus notaro patvirtintą įgaliojimą. Daugiau informacijos darbuotojams dėl išmokų iš garantinio fondo lėšų skirimo rasite čia.